Вівторок, 2025-01-07, 0:05 AM

Уроки, школа і не тільки

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог уроків

Головна » Статті » Образотворче мистецтво

Майстер - клас для вчителів образотворчого мистецтва

ТЕМА: Вітражний розпис

МЕТА: презентація досвіду роботи щодо використання технології створення віражного розпису з метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Знайомство з історією віражного розпису
  2. Правила роботи з фарбами та матеріалами
  3. Призначення вітражного росписи
  4. Виконання роботи
  5. Міні виставка отриманих результатів
  1. З історією вітражного розпису

З допомогою розписного вітража в будь-якому приміщенні можна створити творчу і натхненну атмосферу. Скло, прикрашений майстерним малюнком, переливається на сонці і грає різнобарвними відблисками, роблячи інтер'єр по-справжньому чарівним і привабливим.

Майстрів, які працюють з вітражем, можна назвати справжніми художниками, пишуть картину на склі. Сучасні техніки розпису поєднують багатовікові традиції і здобутки останніх років, дозволяючи створювати малюнки особливої глибини і прекрасної якості. Нанесення найтонших контурів, підбір колірних варіацій, особливу увагу до фону - все це робить розписний вітраж справжнім витвором мистецтва.

Вітражний розпис: історія і сучасність

Історія розпису по склу бере свій початок в глибокому Середньовіччі, коли в романських і готичних храмах з'явилися засклені вікна. Вітражі, граючи на сонці всіма кольорами веселки, вражали уяву простих людей і здавалися їм чимось чарівним і божественним. По мірі послаблення впливу церкви розписне скло поступово ставало доступним і аристократам. Модні тенденції змушували їх використовувати це прикраса всюди, причому в необмежених кількостях. Ще трохи часу - і вітраж став надбанням простих людей, з'явившись в інтер'єрах звичайних житлових будинків, громадських будівель, розважальних установ.

  1. Правила роботи з фарбами та матеріалами

Сьогодні технології розпису не вимагають використання фарб на основі металу, які ще кілька століть тому були необхідні для створення вітража. Нанесення малюнка на скло в сучасних умовах здійснюється наступним чином:

1. Поверхня знежирюється.

2. На скло наноситься контур малюнка, запобігає змішування декількох фарб і дозволяє створити ефект мозаїки.

3. Після висушування контуру на скло наноситься сам малюнок - за допомогою кисті або заливки.

4. Для фіксації зображення (в залежності від виду фарби) виріб запікається в спеціальній печі і згодом висушується або просто сушиться без запікання (для акрилових та сольвент них фарб).

5. Для додаткового закріплення розпису і глянсового блиску на поверхню наноситься лак.

Розпис вітражними фарбами, здійснений за такою схемою, дозволяє отримати справжній шедевр, здатний перетворити будь-яке приміщення.

Часи, коли розписне скло було прикрасою, який підходить винятково для дверних і віконних прорізів, залишилися в далекому минулому. Завдяки компанії «СВІТ ВІТРАЖУ», художній розпис скла органічно вписується в оформлення стель, міжкімнатних перегородок, шаф-купе, картин, дзеркал, годин. Традиційні варіанти - двері і вікна - теж не залишаться без уваги. Розписні предмети, виготовлені майстрами «СВІТ ВІТРАЖУ», вражають бездоганністю виконання і нестандартністю авторських задумів. Картини зі знаками Зодіаку та стразами Сваровські або оригінальні дзеркала з піскоструминними малюнками - для художників по склу немає нічого неможливого.

  1. Призначення вітражного розпису

Вітраж для незвичайних предметів інтер'єру

Вишуканому вітражу істотно програють інші види сучасного декору. Розпис фарбами по склу перетворює самий буденний предмет у яскравий та оригінальний.

  1. Картини з вітража

Традиційний живопис меркне поряд з вітражними картинами, які при попаданні світла грають новими фарбами і переливаються всіма кольорами веселки. При цьому розписні твори буквально оживають, освіжаючи приміщення.

Форма і тематика вітражних картин обмежуються виключно бажанням власника. Пейзажі, сюжетні полотна, символи, знаки зодіаку, ієрогліфи - все це по силам майстрам, які працюють з художнім розписом.

  1.  Вітражні дзеркала
  2. розписом дзеркало привертає увагу як один з найбільш оригінальних і вишуканих предметів інтер'єру. Варіанти нанесення малюнка на поверхню різноманітні. Це можуть бути і вигадливі візерунки в кутах, і нагадує раму майстерна окантовка по периметру. Рослинні і геометричні орнаменти або таємничі символи, нанесені на дзеркало вітражними фарбами, перетворять його зі звичного предмета побуту в шедевр.
  3. Розписні годинник

Вітражні годинник завжди виділяються серед звичайних моделей. Малюнки на склі фарбами дозволяють перетворити таке звичне виріб в даний прикраса інтер'єру. Рослинні орнаменти або магічні символи зроблять розписні годинник вишуканим і незвичайним штрихом в дизайні приміщення.

  1. Вітражні перегородки

Використовувані для зонування приміщення, міжкімнатні перегородки зі скла виконують ще одну функцію - декоративну. Вони візуально збагачують інтер'єр, роблять його цікавим і яскравим.

 Вибір малюнка для вітража

При виборі вітражного малюнка слід враховувати загальний стиль інтер'єру, щоб уникнути небажаного змішування класики і модерну. Втім, універсальні сюжети на кшталт рослинних і геометричних орнаментів або абстракцій, виконані в спокійних стриманих тонах, органічно впишуться в будь-яке традиційне або ультрасучасне приміщення.

Розпис таких аксесуарів, як дзеркала і годинник, вимагає помірності. Дизайн цих виробів не повинен привертати надто багато уваги, адже вони зобов'язані виконувати не тільки декоративну, але і свою основну функцію. Пастельні стримані відтінки і нейтральні візерунки - кращий варіант для оформлення таких предметів інтер'єру.

Що стосується вибору колірної гами вітражного малюнка, то загальновідомі дизайнерські правила діють і тут. Матові темні відтінки і поздовжні обриси зроблять кімнату візуально менше. Глянцеві світлі фарби і вертикальні лінії розширять простір.

  1. Виконання роботи
  2. Міні виставка робіт

http://youtu.be/GpnLJqoC3wk

Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: Людмила (2014-11-14)
Переглядів: 1016 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar